Podstawy

Postprzez Dawid-X-Maniek » 28 lip 2011, o 20:20

Pełniąc rolę Gospodarza powinniśmy przede wszystkim Czystość w Domu oraz Maniery to jest Podstawa każdego zaproszenia do Domu. Następną sprawą jest Posiłek najlepiej coś prostego i nie bardzo wyszukanego najlepiej coś co wiemy że każdemu będzie smakować np nie każdy przepada za Ostrymi Chińskimi potrawami dlatego zróbmy Chińską Sałatkę łagodną z dodatkiem ryżu może być np na 1 Danie Zupa Krem Brokułowa albo częstym Standardem Rosół z Makaronem a na 2 Ziemniaczki z Kotleten Schabowym z fileta lub Udkiem Kurczaka. No i na ostatnim miejscu dałbym Wystrój oraz Klimat. Stół nakryty prawidłowo oraz w tle jakaś muzyka aby zaproszeni gości przy jedzeniu nie musieli wysłuchiwac każdego klapania przegryzania lecz jakas spokojną w tle muzyke.

Pęłniąc rolę Gościa:

Podstawa to Schludnie Wyglądać oddajemy wtedy Szacunek Osobie która nas Zaprosiła. Maniery równiez powinny się znajdowac na poziomie tym bardziej jeżeli Gospodarza nie znamy dobrze i nie wiemy jak zareaguje na daną wypowiedź. Podany posiłek przyjmujemy jako pewną Nagrodę za przybycie. Gdy zjemy dziękujemy za dany posiłek Gospodarzowi po czym staramy nie wchodzićod razu w tematy osobiste lecz bardziej poboczne typu gdzie się pracuje albo coś podobnego nigdy w prywatną cześc osoby nieznanej powoduje to pewny dystans. NAJWAŻNIEJSZĄ SPRAWA JEST PRZYJŚCIE NA CZAS NIGDY PRZED !!!! Możemy się spóźniać do 15 min nigdy 15 min przed.
Dawid-X-Maniek

Re: Podstawy

Postprzez Ananasek » 2 lis 2011, o 14:07

Nienawidze jak zapraszam gości, pocę się, wysilam, robie wszystko na czas żeby było gotowe, ciepłe a oni się spozniaja jeszcze tlumaczac sie ze byly korki :/
suchar na maxa.
Ananasek

Postprzez briocolina » 24 sty 2012, o 08:44

Organizacja dobrego przemyslanego klimartu pomieszczenia, oraz przygotowanie potraw i zaproszenie gości jest bardzo stresujące, ja opisałam jedną z moich prób organizacji na przykład romantycznej kolacji bardzo chetnie sie z państwem podziele , tutaj sa opisane moje historie.
briocolina

Postprzez szczypior » 26 sty 2012, o 09:10

a ja niecierpię jak się już postaram że nikt tego nie doceni, nie pochwali, że fajnie itd. A najbardziej mnie wkurzają ci co to wpadną narobią syfu, zepsują atmosferę i wypadną bo gdzie indziej jest lepiej.
szczypior

Postprzez Cecylia S. » 26 sty 2012, o 11:17

Zgadzam sie z Tobą szczypiorku tylko przykrosc potrafia sprawic:( Tez tak czasem ma..:(
Cecylia S.