Wczoraj z okazji Dnia Babci wnuczki wspominały z nutką nostalgii babciną kuchnię. Dziadkowie z gotowaniem kojarzyli się Wam rzadziej, ale i tak zebraliśmy garść ciekawych wspomnień:
Paweł: "Mój dziadek mieszkał na wsi, każde wakacje spędzałem u niego. Nauczył mnie pracy w gospodarstwie, majsterkowania. Do dziś pamiętam wiele z jego porad i trików,  przydają się!"
Marcin: "Mnie dziadek zabierał do lasu na grzyby. Już bardzo wcześnie znałem ich rodzaje i potrafiłem szukać - a dziadek miał tzw. "swoje miejsca" i pewnie często specjalnie "nie zauważał" grzyba, żeby sprawić mi radość. 
Nie zapomnę też wspólnych wypadów na jagody: choćbym nie wiem jak się starał, dziadek zawsze był szybszy!"
Piotr: "A ja z moim dziadkiem chodziłem na ryby. Nie nudziło mi się, bo ciekawie opowiadał i cierpliwie odpowiadał na milion moich pytań. Nauczył wiązać żyłkę, zakładać przynętę i nawet parę razy coś tam udało mi się złowić! :) "
Agata: "Gdy rodzice pracowali godzinami przebywałam u dziadków. Babcia pokazała mi jak robić na drutach i szydełku, a dziadek bardzo wcześnie nauczył mnie czytać! Później musiałam czytać mu na głos program telewizyjny w gazecie."Ania: "Mój dziadek miał ogródek za miastem, jeździliśmy tam rowerami bardzo często. Pięknie pachniało i były pyszne owoce. Nie lubiłam zbiorów fasoli i agrestu, były męczące, a dziś za tym tęsknię! Zapachu dziadkowej działki nigdy nie zapomnę..."
Gosia: "Mój dziadek hodował gołębie - w domku na przedmieściach. Już dawno tego domku tam nie ma, a gołębi pewnie nikt już w mieście nie hoduje..."
Filip: "Mnie dziadek nauczył grać w karty i w szachy. Był cierpliwy i dobrze tłumaczył - do dziś jestem niezłym graczem!"


Zauważyliście coś wspólnego wszystkim wspomnieniom? 
Nasi dziadkowie mieli dla nas przede wszystkim DUŻO CZASU! Bezcenne! Dziękujemy :)
<<< POPRZEDNI WPIS                                                                                            KOLEJNY WPIS >>>

                                                                                                                                                                                          
KUCHNIA BABCI - CZYLI WSPÓMNIENIA WNUCZĄT                                                          Z CZTERECH STRON ŚWIATA: ZIEMNIAK
Logowanie
nick

hasło
zarejestruj